data dodania: 2019-10-10 13:53:39

Wybór felg samochodowych

Nie każdy wie, co to jest felga samochodowa i do czego się ją w samochodzie stosuje. Otóż felga to metalowa obręcz na którą wkłada się oponę samochodową. Felga jest elementem podwozia samochodu. Oprócz tego, że felga nadaje każdemu samochodowi indywidualny, piękny i niepowtarzalny wygląd, spełnia bardzo ważne dla każdego pojazdu funkcje ochronne.

 

Zadaniem felgi jest wentylować elementy układu hamulcowego, czyli przewody hamulcowe, zacisk i tarczę lub bęben. Felgi wykonuje się ze stali lub felgi aluminiowe. Na rynku samochodowym dostępne są również felgi wyczynowe z magnezu, które oprócz tego, że są lekkie, są również wytrzymałe.

Producentami felg na rynku motoryzacyjnym są m.in. firmy: OZ Racing, ENZO, AEZ, DOTZ, Dezent, Rial, Ronal, BBS, Enkei i ATS. Jeżeli jednak nie stać cie na zamontowanie w samochodzie felg aluminiowych czyli alufelg, lub felg stalowych, zainwestuj w kołpaki. Kołpaki choć nie dają tak zapierającego dech w piersiach rezultatu jak felgi, również poprawiają wygląd samochodu i chronią auto.

Na rynku motoryzacyjnym dostępne są  tak jak opony felgi zimowe, felgi letnie i felgi całoroczne. Wybór felg zależny jest od ilości kilometrów, jakie pokonujesz w ciągu roku. Jeżeli jeździsz mało, mniej niż 5 tys. km rocznie możesz wybrać opony i felgi całoroczne. Jeżeli samochód służy Ci częściej  niż na wyjazd do sklepu czy do kościoła, wybierz w lecie opony letnie, a w  zimie opony zimowe. Opony typowo zimowe w trudnych warunkach zimowych sprawdzą się dużo lepiej niż opony całoroczne.

Polecamy

Najnowsze artykuły

Wybór felg samochodowych
Montaż felg aluminiowych
Założenie warsztatu samochodowego
Naprawa turbosprężarek
Zakładamy firmę oferującą usługi pomocy drogowej
Sprzedajemy samochód
czytaj wiecej

Najnowsze opinie